Zapraszamy do Akademii Innowacji Społecznych

Uwadze wszystkich osób zainteresowanych innowacjami społecznymi polecamy bezpłatny kurs internetowy na platformie Teachable: „Social Innovation Academy”.

„Social Innovation Academy” jest dostępna do 16 grudnia b.r. Link do kursu i rejestracji widoczny jest po prawej stronie.

Jest to 7-modułowy kurs obejmujący szerokie spektrum zagadnień związanych z innowacjami społecznymi – od projektowania, planowania innowacji, poprzez angażowanie interesariuszy, sposoby finansowania, po wdrażanie i mierzenie wpływu. Kurs skierowany jest zarówno do osób prywatnych, lokalnych aktywistów, jak również przedstawicieli biznesu oraz organizacji i instytucji publicznych.

Kurs online prowadzony jest w języku angielskim, jednak na platformie dostępne są również skrypty w języku polskim. Zrealizować można dowolną liczbę modułów, pozytywne ukończenie każdego z nich oznacza otrzymanie certyfikatu.

W ramach tej samej Akademii Innowacji Społecznych w Poznaniu odbywają się również  szkolenia stacjonarne. Aktualności związane z kursem online oraz zapisami na szkolenia stacjonarne można śledzić na Facebooku na Socialimakers Polska. Zapisy na warsztaty stacjonarne są dostępne tutaj.

Wszelkie pytania związane z Akademią Innowacji Społecznych można kierować na adres info@socialimakers.org. Poniżej prezentujemy harmonogram szkoleń on-line i stacjonarnych.

Akademia Innowacji Społecznych – jak to działa?

Harmonogram kursu "SI Academy"
Kurs onlineSzkolenie stacjonarne w Poznaniu (Ogrodowa 12 Conference Center)
Moduł 1: Aktywność obywatelska10 – 23 września18 września
Moduł 2: Biznes społeczny24 września – 7 października25 września
Moduł 3: Proces projektowania innowacji społecznych8 – 21 października9 października
Moduł 4: Interesariusze innowacji społecznych22 października – 4 listopada23 października
Moduł 5: Ocena wpływu innowacji społecznych5 – 18 listopada6 listopada
Moduł 6: Finansowanie projektów z wpływem społecznym19 listopada – 2 grudnia20 listopada
Moduł 7: Polityki i strategie publiczne w procesie tworzenia innowacji społecznych3 – 16 grudnia4 grudnia

Kurs został opracowany w ramach międzynarodowego projektu „Social(i)Makers”, w którym uczestniczą organizacje partnerskie z 7 krajów – Polski, Słowacji, Słowenii, Węgier, Austrii, Niemiec i Włoch. Polskimi partnerami projektu, a zarazem organizatorami i koordynatorami „SI Academy” w Polsce są Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Fundacja Fundusz Współpracy.