Tri-cane – ciekawe rozwiązanie dla osób starszych i z problemami z poruszaniem się

W przypadku trudności w poruszaniu się mobilność każdego dnia może stanowić wyzwanie.  Nie tylko dlatego, że dedykowane rozwiązania często są nieporęczne i niewygodne w użyciu, ale również z uwagi na to, że osoby borykające się z tymi trudnościami często czują się napiętnowane i niechętnie korzystają z udostępnianych im możliwości. Tri-cane to alternatywne rozwiązanie o smukłym i subtelnym wyglądzie, które ma przede wszystkim zwiększać pewność siebie użytkownika, jak również wpływać na poprawę jakości życia, dając wytchnienie i zmniejszając obciążenie związane z chodzeniem.

Tri-Cane to laska, która w mgnieniu oka zmienia się w krzesło z dużą powierzchnią siedziska i znacznie zmniejszonymi nogami. Jak działa można zobaczyć na poniższym filmiku.

Elastyczna podstawa laski Tri-Cane niweluje wstrząsy, a trzy nogi podporowe z antypoślizgową podstawą zapewniają stabilne i zrównoważone siedzenie. Zastosowanie unikalnego mechanizmu składania nóg, podobnego do statywu, umożliwia szybką i intuicyjną obsługę.

Fot. F5

W 2019 r. projekt Tri-Cane zdobył nagrodę w kategorii „Best of the best” w Red Dot Design Concept Award.

Źródło: F5, www.red-dot.org