Konferencja Innowacyjna Europa 2017 „Fly me to Mars”

W dniach 23-24 listopada (czwartek, piątek) we Wrocławiu odbędzie się czwarta konferencja z cyklu „Innowacyjna Europa” – organizowana przez Fundację Koalicji na rzecz Polskich Innowacji.

Jak piszą organizatorzy, będzie to „okazja do dyskusji nad najważniejszymi wyzwaniami rozwojowymi dla ekosystemu innowacji w Polsce i regionie.”

Wśród prelegentów konferencji znalazło się ponad stu przedstawicieli świata nauki (m.in. z NASA, Politechniki Wrocławskiej, SWPSu), biznesu (m.in. z T-mobile, Polpharmy, 3M Poland), organizacji pozarządowych (m.in. z Auschwitz-Birkenau Foundation, Fundacji na rzecz Nauki Polskiej) i administracji państwowej (m.in. Ministerstwo Rozwoju).

Jak możemy przeczytać na stronie wydarzenia: „Konferencję Innowacyjna Europa wyróżniają dwie z pozoru odległe idee: szeroka perspektywa w myśleniu o innowacjach oraz nastawienie na systematyczne i efektywne działanie. Perspektywa jest potrzebna, by stworzyć mapę oraz określić priorytety. Systematyczna praca przekłada się na wymierne efekty działań Koalicji oraz umożliwia wykorzystanie potencjału niemal 70 organizacji będących jej Partnerami. Współpraca, łączenie potencjału oraz jednoczenie się wokół konkretnych celów to, coś, czego najbardziej potrzebuje dziś ekosystem innowacji – odwagi w stawianiu fundamentalnych pytań, przy jednoczesnym szukaniu konkretnych rozwiązań.”

Szczegółowe informacje na temat konferencji dostępne są pod adresem https://www.ie2017.pl/.

Zachęcamy również do odwiedzenia strony organizatora konferencji – Koalicji na rzecz Polskich Innowacji – www.koalicjadlainnowacji.pl.