Kabiny do dezynfekcji, które mają chronić przed koronawirusem

Lotnisko w Hongkongu testuje nowoczesne kabiny, które mają zapobiegać rozprzestrzenieniu się koronawirusa. Urządzenie CleanTech w niespełna minutę usuwa wszystkie zanieczyszczenia ze skóry i ubrań pasażerów.

Branża lotnicza liczy miliardowe starty z powodu pandemii COVID-19. Przewoźnicy oraz porty lotnicze chcą powoli wracać do normalnego trybu pracy. Potrzebne są jednak nowe rozwiązania, które pomogą w zapobieganiu rozprzestrzeniania się  koronawirusa.

CleanTech, czyli kabina do dezynfekcji pasażerów

Lotnisko w Hongkongu postanowiło przetestować innowacyjną kabinę CleanTech. Z wyglądu przypomina ona windę lub budkę telefoniczną. Przed wejściem sprawdzana jest temperatura ciała, następnie kabina się otwiera i należy wejść do środka. Cały proces jest całkowicie bezbolesny i nieodczuwalny dla człowieka. Będąc w środku wystarczy odczekać 40 sekund, podczas których zostajemy pozbawieni wszystkich zanieczyszczeń znajdujących się na skórze i ubraniu.

Kabina CleanTech pozostaje na razie w fazie testów. Dezynfekcji poddawani są jedynie pracownicy lotniska.

Jeśli efekty działania urządzenia okażą się skuteczne i wydajne, z kabiny będą korzystać również pasażerowie. Tym samym możliwe, że po pozytywnym przejściu testów staną się standardem na całym świecie.

Źródło: @ChinyTech.pl