Firma Glaze Prosthetics w finale amerykańskiego konkursu 43 North

Polska firma, która jako jedyna na świecie produkuje spersonalizowane protezy rąk znalazła się w finale amerykańskiego konkursu nagradzającego początkujące firmy – 43 North. Finał już 30 października (środa) 2019 r.

Tymczasem poznajmy to arcyważne i unikalne w skali światowej rozwiązanie krakowskiego startupu Glaze Prosthetics.

Protezy Glaze Prosthetics stworzone zostały z myślą o osobach, które z różnych powodów żyją bez ręki. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom pomysłodawcy projektu  zdecydowali, że o wyglądzie nowej kończyny górnej będą decydować sami użytkownicy.

Dlatego też możliwości personalizowania protez są naprawdę duże, zaczynając od wyboru kolorystyki i wzorów, kończąc na wyposażeniu ręki, np. w zegarek, czy miejsce na długopis. Dzięki czemu mogą one z jednej strony wyrażać osobowość właściciela, z drugiej być pomocne w codziennych czynnościach.

Dodatkowo protezy Glaze Prosthetics są stosunkowo wytrzymałe, funkcjonalne i lekkie, a także relatywnie niedrogie, gdyż koszty produkcji udało się ograniczyć drukując je na drukarce 3D.

Fot. Glaze Prosthetics

Firma Glaze Prothetics powstała w 2017 r. w Krakowie z inicjatywy braci Grzegorza i Franka Koschów i Piotra Sajdaka, pierwszego zleceniodawcy.

Więcej informacji na stronie internetowej, a o jej początkach tutaj.