Cosmetomat: nowy pomysł na eko zakupy

Wiele osób, aby dbać o środowisko samodzielnie robi własne kosmetyki i środki czystości. Co natomiast z tymi, którzy nie mają na to czasu, bądź po prostu nie wiedzą, jak się za to zabrać?

Rozwiązaniem może być Cosmetomat, sieć oferująca sprzedaż kosmetyków i środków czystości. Powstał on z inicjatywy Bazylego Głowackiego i Moniki Ratajczak, którzy mieli dość ogromnych ilości otaczającego ich plastiku i chcieli zmienić nawyki konsumenckie Polaków.

Projekt póki co jest w fazie testowej i można w nim kupić płyn do mycia naczyń i kilka rodzajów innych środków czystości. Docelowo natomiast mają się w nim znaleźć dwie linie produktów:

Linia do ciała – szampon, żel pod prysznic, płyn do kąpieli, mydło w płynie itp.

Linia do domu – uniwersalny płyn do mycia, żel do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń itp.

Dostępne będą w trzech wersjach cenowych.

Po raz pierwszy Cosmetomat pojawił się 20 sierpnia 2019 r. na Kraków International Green Film Festival, a dzień później w łódzkim lokalu TAKŻETEGO. Już 31 sierpnia 2019 r., automat będą mogli przetestować w Parku Wilsona mieszkańcy Poznania. Jeśli pomysł się przyjmie, pierwszy stały Cosmetomat stanie w łódzkim sklepie Na Gramy, a potem być może kolejne na terenie całej Polski.

Inicjatorzy akcji zapraszają do współpracy urzędy miast, promotorów i lokalnych aktywistów, operatorów, a także producentów środków czyszczących.

Więcej informacji – www.facebook.com/cosmetomat.Polska