Automatyczna przychodnia dostępna w Warszawie

Na stacji metra Młociny w Warszawie stanął kiosk telemedyczny Medibox, z którego do końca października 2019 r. skorzystało 2709 osób, co oznacza ponad 100 badań wykonanych każdego dnia.

Punkt czynny jest sześć dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godzinach 7-20, a w soboty od 9.30 do 16.30. Kiosk będzie dostępny do 31 grudnia 2019 roku.

Fot. materiały prasowe ZTM

W tym niewielkich rozmiarów pomieszczeniu można bezpłatnie zbadać stan układu krążenia (tętno, saturacje krwi, częstotliwość oddychania), ciśnienie krwi i temperaturę oraz przeprowadzić analizę składu ciała – sprawdzić wskaźniki BMI i WHR, wiek metaboliczny, zawartość tkanki tłuszczowej, podstawowe tempo metabolizmu czy zapotrzebowanie energetyczne.

Samo przeprowadzenie badań nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy wejść do pomieszczenia, usiąść na wskazanym miejscu, wybrać rodzaj badania i stosować się do poleceń pojawiających się na ekranie. Badanie zajmuje zaledwie kilka minut. Wyniki można odczytać na ekranie bezpośrednio po badaniu lub otrzymać mailem.

Medibox to pilotażowy projekt Zarządu Transportu Miejskiego. Po pierwszych kilku miesiącach, zapadanie decyzja, czy urządzenia pojawią się także w innych lokalizacjach.

Źródło: ZTM